czepek na basen

Fajny czepek na basen, czyli jaki?

Informacje

Systematyczne pływanie ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, jak i wygląd. Ten rodzaj sportu wprawia nas w dobry nastrój, zapobiega popadaniu w depresję, a co równie istotne – sprawia, że utrzymujemy zgrabną sylwetkę!

Wybierając się na basen lub korzystając z takich atrakcji jakimi są parki wodne, ważne jest zabezpieczenie włosów czepkiem kąpielowym. Noszenie go, nie musi jednak oznaczać, że będziesz wyglądać nieatrakcyjnie czy nudno – wprost przeciwnie.

Atrakcyjny czepek kąpielowy, czyli jaki?

Wybierając czepek dla dzieci, powinniśmy kierować się głównie jego wygodnym zakładaniem i zdejmowaniem. Ważne jest również to, aby od razu rozpoznać, w jakiej części basenu znajduje się malec. Pociechom bardzo przypadną do gustu czepki o charakterystycznym wyglądzie miłego leśnego zwierzątka lub nawiązujące do ulubionych bajkowych postaci. Koszt czepka, który zainteresuje Twoje dziecko to ok. 15-30 zł.

Świetnym pomysłem na oryginalny czepek dla nastolatka lub osoby dorosłej jest wybór modelu z zaskakującym napisem lub niebanalnym nadrukiem. Jeśli lubimy się wyróżniać, a tym samym chcemy zwiększyć naszą widoczność w celach bezpieczeństwa, dobrze jest wybrać czepek w jaskrawym kolorze. Kobietom ceniącym bardziej stonowane kolory, mogą spodobać się czepki w kolorze pastelowym lub uniwersalnej czerni. Na wielu dostępnych czepkach widnieje zazwyczaj tylko drobnych rozmiarów nazwa marki. Kobietom polecane są również czepki z motywem kwiatów lub efektywnie marszczonymi falbankami, które bardzo dobrze prezentują się na tle wody. Większości panów spodobają się zaś czepki na basen w klasycznym czarnym kolorze, ozdobione po bokach drobnymi białymi lub czerwonymi paskami. U osób długowłosych najlepiej sprawdzą się czepki lateksowe pokryte przypominającymi pigułki pęcherzykami powietrza, które nie tylko zapobiegają przed zamoczeniem włosów, ale również przed ich ciągnięciem podczas jego zdejmowania.

Bogaty wzór dostępnych na rynku czepków kąpielowych sprawi, że każdy użytkownik basenu może wyglądać elegancko. Wybierając ten jedyny, warto nie kierować się tylko jego ceną czy przyciągającym wzrok wyglądem. Czepek na jednorazowe wyjście na basen możemy zakupić już za kilka złotych, jednak zmotywowani do regularnych treningów na pływalni, powinniśmy szukać czegoś lepszego. Najlepiej zainteresować się szeroką gamą czepków specjalistycznego przeznaczenia, dostępnych w znanych sklepach sportowych. Z całą pewnością będą one bardziej wytrzymałe i dają naszym włosom i uszom lepszą ochronę przed zamoczeniem.

Idealnie, jeśli czepek basenowy koresponduje ze strojem kąpielowym pływaków!