rejs

Niezapomniane rejsy żeglarskie na Mazurach

Europa Podróże

Wakacji z utęsknieniem wyczekują nie tylko dzieciaki, ale i dorośli. Każdy uwielbia ten czas wypełniony beztroską, relaksem, odpoczynkiem. Dzieci spędzają go zazwyczaj na zabawie lub różnego rodzaju obozach (językowych bądź sportowych), dorośli zaś – w zależności od tego, czy posiadają rodzinę, czy nie – decydują się albo na wakacyjne wyjazdy, albo na spokojny, wypełniony relaksem czas w domowym zaciszu.

Długo wyczekiwane wakacje

Każde z tych rozwiązań jest dobre, chodzi bowiem o to, by spędzić okres urlopu tak, aby zregenerować siły zarówno fizyczne, jak i psychiczne. A najlepiej ładuje się baterie robiąc to, co się kocha.

Jednym ze sposobów na spędzenie wolnego, wakacyjnego czasu jest aktywność fizyczna. Letnia aura sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu – w ciepłe dni można uprawiać sport od rana do wieczora. Ciekawym pomysłem jest joga – aktywność bardzo wyciszająca, działająca kojąco zarówno na ciało, jak i duszę. Ogromną popularnością cieszy się ostatnimi czasy pewna modyfikacja tego typu treningów – mianowicie joga na desce, na tafli jeziora.

Dzięki temu praktykujący ją człowiek może być bliżej natury, ma szansę poczuć się jej integralną częścią. Nie jest to jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać – najpierw należy bowiem popracować nad zdolnością utrzymania równowagi na desce, a dopiero potem można myśleć o praktykowaniu na niej jogi.

Uroki żeglarstwa

Niesłabnącym zainteresowaniem od lat cieszy się żeglarstwo. Choć ze względów finansowych nie każdy może sobie oczywiście pozwolić na – chociażby – posiadanie własnej żaglówki czy jachtu. Nie oznacza to jednak, że osoby te powinny porzucić wszelkie marzenia związane z żeglarstwem. O ile bowiem nie każdego stać na zakup prywatnej jednostki pływającej, o tyle już sam rejs jest w zasięgu niemalże każdego z nas.

Zdecydowanie największym urokiem żeglarstwa jest możliwość obcowania z naturą. Szum fal, świeże powietrze, promienie słoneczne delikatnie muskające skórę – chyba nie sposób wyobrazić sobie piękniejszych okoliczności przyrody. W opisanej sytuacji każdy ma okazję zrelaksować się, odetchnąć, zregenerować siły zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Niezapomniane rejsy żeglarskie na Mazurach stanowią ku temu doskonałą okazję, a prócz tego sprawiają, że wielu zakochuje się w żeglarstwie i postanawia wracać w to miejsce kiedy tylko będzie mieć taką możliwość.

Piękne, bo polskie!

Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju. Niezależnie od tego, czy preferuje się góry, jeziora czy morze, każdy choć raz w życiu powinien zobaczyć Mazury. Jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju, wiele osób zakochuje się w nim bez pamięci i wraca tam regularnie – niektórzy nawet co roku.

Mazury mają turystom do zaoferowania mnóstwo atrakcji. Będąc tam, warto jest “spróbować” żeglarstwa, decydując się na choćby krótki rejs. Z całą pewnością będzie to niezapomniane przeżycie. Pomoże ono zregenerować siły oraz naładować baterie – jest to bowiem coś, czego każdy potrzebuje w trakcie urlopu, który powinien być czasem relaksu, odpoczynku i spokoju.

bp logoArtykuł został przygotowany we współpracy z blekitnypiotrus.pl