turcja

5 fascynujących rodzinnych atrakcji w Bodrum w Turcji

Azja Europa

Bodrum w Turcji to miejsce idealne na wakacje. Miasto ma starożytną relację, a także posiada jeden z siedmiu cudów świata. Cieszy się chłodnym i ciepłym klimatem, który jest niezbędny dla odwiedzających miasto. Co więcej, miasto było początkowo wioską rybacką. Jest centralnie położony wśród innych wsi i miasteczek, co czyni go centralnym rynkiem. Życie dzienne i nocne jest pełne uroku w Bodrum. Pięć głównych fascynujących atrakcji w Bodrum to park wodny Dedeman, wiatraki w Bodrum, muzeum archeologii podwodnej, zamek św. Piotra w Bodrum i wyspa królików. Teraz możesz ubiegać się o  wizę online.

Wiatraki w Bodrum

Bardzo stare wiatraki znajdują się między Burdum a Gumbet w Bodrum. Wiatraki są częściowo wykonane z kamienia i drewna, które mają łapać wiatry od strony wybrzeża. Ta atrakcja stanowi dobre miejsce do robienia zdjęć. Niesamowite zdjęcia uchwyconych wiatraków zapewnią trwałe wspomnienie o tym miejscu. Z góry widać również obszary poniżej.

Dedeman Aqua Park

Dedeman Aqua Park to największy park wodny w Turcji i najlepszy park rozrywki na świeżym powietrzu . Aquapark jest wyposażony w różne baseny i zjeżdżalnie dla każdej zabawy w wodzie. W parku znajdują się również schłodzone napoje i naturalne odcienie. Park oferuje idealną rodzinną zabawę połączoną z aktywnością każdego. Bezpłatny transport oferowany jest z różnych miast do parku.

Zamek Świętego Piotra

Uważa się, że historyczny zamek został zbudowany przez rycerzy św. Jana w XV wieku. Obok zamku znajduje się także muzeum pełne starożytnych artefaktów. Zamek jest niezadowalającą scenerią, która została zachowana do tej pory. Zamek można łatwo zlokalizować z dowolnego miejsca w mieście.

Wyspa Królików

Wyspa jest miejscem do zobaczenia w Bodrum. Jest łatwo dostępny z lądu, ponieważ woda jest niska, dlatego można przejść przez morze na wyspę. Swoją nazwę zawdzięcza wielu uroczym królikom zamieszkującym ten obszar. Rejsy statkiem oferowane są również wokół wyspy, gdzie można zobaczyć kilka ruin archeologicznych.

Muzeum archeologii podwodnej

Muzeum jest najlepszym miejscem do odwiedzenia wszystkich tych zabytków i dziedzictwa kulturowego. Wśród wystawianych galerii znajdują się pozostałości wraków statków i bardzo starożytny skarb zwykle wydobywany z podwodnych miejsc. Muzeum ma wspaniałą historię tego rodzaju. Każdy artefakt ma do opowiedzenia historyczną historię.

Dzięki różnym fascynującym rodzinnym atrakcjom i sprzyjającemu klimatowi Bodrum jest bez wątpienia miejscem, do którego należy się udać. Oprócz rodzinnych atrakcji społeczność Bodrum jest bardzo przyjazna i przyjemna. Dostępny jest również bogaty wybór potraw i napojów, które zaspokoją potrzeby wszystkich. Przyjazd do Bodrum jest niezwykle łatwy i prosty. Z jednej strony można dotrzeć drogą lądową, korzystając z wynajmu samochodu lub transportu publicznego w Turcji . Z drugiej strony loty Bodrum łatwo jest dokonać rezerwacji online na głównych stronach i stronach lokalnych linii lotniczych. Dla tych, którzy chcą się dobrze bawić, jest wiele eleganckich klubów z licznymi imprezami i tańcami podczas tej energicznej zabawy. Rynek Bodrum jest zwykle w pełni zaopatrzony w niesamowite i niepowtarzalne przedmioty. Zapewniamy, że niezapomniane wrażenia czekają na Ciebie w Bodrum!