apartament

Apartamenty nad morzem – kiedy zarezerwować pobyt, aby było taniej?

Europa Informacje

Polskie morze to kierunek, który na wakacyjne wojaże wybiera duża ilość Polaków. Wczasy w kraju cieszą się niesłabnącą popularnością, mimo iż ceny nad Bałtykiem są naprawdę wysokie i dorównują zagranicznym. Są jednak osoby, które poszukują tańszych pobytów, niekoniecznie podczas pełni sezonu. Warto wiedzieć, kiedy rezerwować noclegi nad Bałtykiem, by nie wydać za nie majątku.

Kiedy nie wyjeżdżać nad morze?

Polskie morze cieszy się największą popularnością podczas wakacji, kiedy uczniowie mają wolne od nauki szkolnej i lato trwa w najlepsze. W tym czasie podróżują rodziny z dziećmi także licząc na to, że pogoda dopisze. Popyt na wakacje automatycznie powoduje gwałtowny wzrost cen nad polskim morzem, dlatego jeśli komuś zależy na tanim wyjeździe to z pewnością powinien unikać całego lipca i okresu do 20 sierpnia. W tym czasie ceny noclegów są bardzo wysokie i wiele pensjonatów czy hoteli preferuje pobyty co najmniej 7-dniowe. Aby zarezerwować wczasy podczas pełni sezonu, warto szukać miejsc noclegowych nawet na kilka miesięcy wcześniej, ponieważ najlepszych kwater na pewno nie wynajmiemy w ostatniej chwili

Kiedy warto zorganizować wczasy?

Jeśli nie podróżujemy z dziećmi lub nie zależy nam na pobycie w miejscowościach turystycznych podczas pełni sezonu, warto wybrać wyjazd w innym terminie niż wakacje. Ładnej pogody możemy doświadczyć w drugiej połowie czerwca oraz na początku września. Wówczas noclegi nie cieszą się jeszcze dużym popytem, dlatego kwatery czy apartamenty można znaleźć nawet o 50-70% taniej. W tym okresie bez problemu znajdziemy noclegi nad morzem za 20-30 złotych, a w tym okresie pogoda może jeszcze pozwolić na plażowanie.

Dodatkowym atutem wakacji przed lub tuż po sezonie jest brak tłoku w miejscowościach turystycznych, przez co można zaznać spokojnego odpoczynku. Są to idealne warunki dla osób, które są nastawione na zwiedzanie bez stania w kolejkach i oglądania tłumów spacerowiczów. Osoby, które chcą złapać ostatnie pogodne dni lata, powinny dokonać rezerwacji w okresie po 15 lub 20 dniu sierpnia. Wówczas wakacje się już kończą i dlatego miejsc noclegowych jest więcej.

Wszyscy wybierają wyjazdy podczas pełni sezonu wakacyjnego, dlatego pod koniec sierpnia można znaleźć noclegi nawet o 20% tańsze. Bywa, że koniec sierpnia jest cieplejszy niż lipiec, dlatego rezerwacja apartamentów może wówczas oznaczać bardzo udany pobyt nad Bałtykie

Apartamenty nad morzem – jak znaleźć najlepszą ofertę?

Poszukując apartamentów nad morzem, warto szukać ofert kilka miesięcy wcześniej, kiedy ceny są stosunkowo niskie i można zarezerwować wybrane pokoje. Można również poszukiwać atrakcyjnych ofert – zwykle rezerwacja co najmniej 3 noclegów pozwala nieco obniżyć cenę. Osoby zmotoryzowane mogą także poszukiwać noclegów oddalonych od centrum, do którego można przecież wygodnie dojechać. Takie apartamenty nad morzem zwykle kosztują mniej niż obiekty położone tuż przy plaży. Dla osób posiadających samochód na miejscu lokalizacja nie powinna grać głównej roli.

blue apartArtykuł powstał przy współpracy z blueapart.pl/