rekuperacja

Jak usprawnić wentylację na poddaszu ?

Informacje

Każde poddasze musi być wyposażone w wentylację. Dzięki temu w budynku nie będzie rozwijała się wilgoć. Możesz zdecydować się na standardową wentylację, czyli kratkę wentylacyjną połączoną z kominem. Osoby, które oczekują czegoś więcej, powinny jednak wybrać wentylację mechaniczną.

Właściwy przepływ powietrza jest ważny we wszystkich pomieszczeniach w domu. Także na poddaszu. Decydując się na wentylację grawitacyjną, nie zapewnisz w pomieszczeniach odpowiednich warunków. Przewody, z których ten system się składa są zbyt krótkie, aby mogły działać sprawnie. Standardowa wentylacja nie radzi sobie również z wysokimi temperaturami. Zimą natomiast powoduje straty ciepła. Dlatego najlepszym wyborem na poddasze, a także do innych pomieszczeń w domu jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja.

Dobrze wykonany system sprawdzi się znakomicie. Będzie w stanie odprowadzić zużyte powietrze z domu. W dodatku, jeżeli zdecydujesz się na wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, możesz pozyskać ciepło z usuwanego z pomieszczeń powietrza. Dzięki temu zyskasz nie tylko czyste powietrze w domu, ale także dodatkowe źródło ciepła. Twój system ogrzewania zostanie dzięki temu w idealny sposób odciążony.  

Zbyt wysoka temperatura na poddaszu ? Wentylacja rozwiąże ten problem 

Dojdziesz do wniosku, że wentylacja mechaniczna jest dobra na wszystko, w istocie tak jest. Dba o jakość powietrza, ogrzewa pomieszczenia, a także gwarantuje właściwy klimat. Dzięki temu, że w pomieszczeniach na poddaszu będzie działał sprawny system wentylacji, na pewno nie będzie można mówić o duchocie, skwarze czy innych złych czynnikach termicznych. Komfortowe przebywanie w takich pomieszczeniach będzie po prostu jak najbardziej możliwe. 

Innymi sposobami na walkę z nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń na poddaszu są rolety, które można zamontować w oknach. Odetną one dostęp światła do pomieszczeń. Dzięki temu będzie w nich o kilka stopni chłodniej.  

Więcej informacji na ten temat na stronie – https://remont.biz.pl/rekuperacja/