ubezpieczenie podróżne

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne?

Informacje Podróże

Porównując oferty ubezpieczeń turystycznych, można dostać bólu głowy. Rodzajów polis i rozszerzeń jest bez liku. Nadchodzimy z pomocą i prezentujemy najważniejsze zagadnienia, jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze ubezpieczenia na wyjazd. Ubezpieczenie turystyczne pokrywa koszty leczenia oraz chroni od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jest też szereg elementów dodatkowych, o które możemy rozszerzyć naszą turystyczną polisę.

Koszty leczenia

Najważniejsze w ubezpieczeniu turystycznym są koszty leczenia. To największy z kosztów, jaki moglibyśmy ponieść. Mogą wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych! Koszty leczenia to m.in wizyty u lekarzy, pierwsza pomoc medyczna, transport medyczny, hospitalizacja, leki, środki medyczne, a często też transport medyczny z powrotem do kraju. Bez ubezpieczenia, za każdy z tych elementów będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni.

NNW, OC

W razie losowego zdarzenia, od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) możemy otrzymać odszkodowanie pieniężne. Dotyczy to m.in. złamań, obić, zwichnięć itp. Z kolei ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) gwarantuje nam, że w razie nieumyślnego spowodowania wypadku lub zniszczenia mienia, możemy liczyć na odszkodowanie od ubezpieczyciela.

Dodatkowe opcje ubezpieczenia turystycznego

Opisane powyżej koszty leczenia, NNW i OC to podstawa ubezpieczenia turystycznego. Do dodatkowych części ubezpieczenia należą m.in ubezpieczenie bagażu lub cennych przedmiotów, ubezpieczenie opóźnienia lotu lub opóźnienia bagażu, specjalne ubezpieczenie dla aktywnych (uprawianie sportów ekstremalnych i ich nieszczęśliwe następstwa często nie są w zakresie ubezpieczenia podstawowego).

Na co jeszcze zwrócić uwagę

  • Warto uwzględnić w ubezpieczeniu klauzulę alkoholową. Dzięki niej, jeśli po wypiciu drinka doznamy urazu, również będziemy objęci ochroną.
  • Cena ubezpieczeń może różnić się w zależności od wieku osoby ubezpieczanej.
  • Koniecznie przed podpisaniem umowy przeczytaj OWU (ogólne warunki ubezpieczenia). Sprawdź co obejmuje i jakie są wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej.

Sprawdź ofertę ubezpieczeń turystycznych na https://www.signal-iduna.pl/ubezpieczenia/klienci-indywidualni/turystyczne/