żaglówka

Przydatne akcesoria w trakcie rejsu żeglarskiego

Informacje

Żeglarstwo to przepiękny sport, a dla wielu hobby i sposób spędzania wolnego czasu, na przykład urlopowego czy wakacyjnego. Nic w tym zresztą dziwnego – nic nie uspokaja bardziej niż spokojne może, a samo wypływanie na nie ma działanie kojące, relaksacyjne i pozwalające zapomnieć o reszcie świata. Powiedzmy zatem, że tak chcemy spędzić nasz przyszły urlop – jaki sprzęt powinniśmy zabrać ze sobą, aby jeszcze przyjemniej, bezpieczniej i efektywniej spędzić ten czas? Co okaże się najprzydatniejsze w czasie takiej wyprawy?

Podstawowy ekwipunek żeglarza

Wybierając się w morze musimy zadbać o to, żeby być odpowiednio do tego przygotowanym. Oczywiście, istnieją rzeczy, które absolutnie musimy wziąć w trosce o swoje bezpieczeństwo – kamizelka ratunkowa, liny czy odpowiednia ilość paliwa to podstawy, o których nie należy zapominać. Samo właściwe przygotowanie do rejsu nie zamyka się jednak w ich obrębie.

Warto na przykład zakupić odpowiedniej jakości kurtkę – najlepiej taką wykonaną z nieprzemakalnego materiału, ale jednocześnie izolującą nasze ciało od substancji i temperatury na zewnątrz. Ważne jest też zadbanie o inne części ubioru – buty to druga podstawa, o którą trzeba wręcz zadbać. Rękawiczki z kolei, choć małe i niepozorne, często są w stanie uratować nasze życie, a na pewno dłonie, niejednokrotnie zmęczone trzymaniem lin. Tutaj nie należy oszczędzać – warto wybrać się do sklepu specjalistycznego, w którym będziemy mieli pewność, że kupowany ekwipunek sprawdzi się w akcji. 

Nasza łódź musi być dla nas miejscem do relaksu – nie wahajmy się wyposażyć jej kajuty w zwiększające komfort poduszki czy koce, które dodatkowo pozwolą nam na utrzymywanie odpowiedniego poziomu ciepła. Kupmy więc wszystko, co tak naprawdę uznamy za potrzebne w osiągnięciu największego komfortu przy jednoczesnym zachowaniu odizolowania od całego świata.

Odetnijmy się zupełnie

Żeby wykorzystać w pełni nasz rejs i rzeczywiście odciąć się od całego świata, warto, żebyśmy wyłączyli możliwość kontaktowania się z nami. Nie zabierajmy ze sobą laptopa i innych nowinek technologicznych. Są osoby, które kupują nawet starszy telefon, umożliwiający jedynie dzwonienie i trzymają go na wypadek jakiejś awarii lub niemożliwych do przewidzenia zdarzeń.

Warto wspomnieć, że w czasie naszej wyprawy możemy korzystać z niektórych udogodnień technologicznych. Spójrzmy na przykład na smartwatche, które w chwili obecnej mogą zostać wyposażone w prawdziwie przydatne funkcje – pozwalający odnaleźć się nawet na najbardziej odległych obszarach morza GPS, tradycyjny kompas dla zwolenników bardziej tradycyjnego podejścia czy też po prostu zegarek, dzięki któremu nie stracimy poczucia czasu.

Podsumowanie

Zbierając to wszystko do kupy należy powiedzieć, że żeglarstwo jest idealnym sposobem na wyciszenie się po ciężkim okresie w pracy czy też odpoczęcie od zgiełku miasta, lub też chociażby od innych ludzi. Aby jednak czerpać z tego pełnię należy odpowiednio się przygotować, między innymi kupując odpowiednie ubranie oraz sprzęt, który pozwoli zadbać .

wind sklep żeglarskiArtykuł powstał przy współpracy ze SklepWind.pl