apartamenty

Sopot to najlepsza lokalizacja do zwiedzania Trójmiasta

Informacje

Wakacje nad polskim morzem to nie lada gratka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wśród kierunków letnich podróży niezwykle często wybierane jest Trójmiasto. W niniejszym artykule odpowiadamy, dlaczego Sopot jest najlepszą lokalizacją do zwiedzania w Trójmieście. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Sopot – najlepsza lokalizacja do zwiedzania w Trójmieście 

Sopot to dla wielu osób najlepsza lokalizacja do zwiedzania w Trójmieście, ponieważ ma do zaoferowania turystom całą masę atrakcji. Mowa tutaj nie tylko o słynnym, największym w Polsce molo czy o Operze Leśnej, w której począwszy od 1961 roku odbywają się festiwale muzyczne i inne rozmaite imprezy.

W Sopocie znajdziemy również oczywiście przepiękne, zadbane plaże, na których o bezpieczeństwo wypoczywających przez cały dzień w okresie letnim dbają wykwalifikowani ratownicy. Jeśli zależy nam na tym, aby zwiedzać miasto w ciszy bez turystycznego zgiełku, warto odwiedzić je po sezonie letnim. Apartamenty w Sopocie mają ciekawe oferty dla wszystkich przybyłych gości.  Poniżej pokrótce opisujemy wszystkie najciekawsze atrakcje Sopotu. 

Latarnia morska w Sopocie 

Fani niesamowitych widoków będą zachwyceni latarnią morską w Sopocie. Jest to obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Sopotu dla wielu turystów. Warto wiedzieć, że nawet dzisiaj sopocka latarnia morska jest znakiem nawigacyjnym na Bałtyku. Z latarni mogą korzystać wszyscy chętni. Opłaty za wstęp nie należą do wysokich, dlatego tym bardziej warto zdecydować się na wspięcie się na jej szczyt. 

Sopocki aquapark 

Aqua park w Sopocie to nie lada gratka dla wszystkich dzieci oraz dorosłych. Ogromna ilość atrakcji sprawia, że lokalizacja ta cieszy się niezwykle dużą popularnością przez cały rok. Wszystkie dostępne tam atrakcje dostosowane są do potrzeb poszczególnych grup wiekowych. Aquapark to jedno z najważniejszych miejsc, które trzeba odwiedzić w Sopocie poza sezonem. 

Zakład Balneologiczny 

Zakład Balneologiczny to absolutny priorytet dla wszystkich osób, które są zamiłowane historią. Obiekt ten zlokalizowany jest dość blisko głównego wejścia do molo. Począwszy od 1982 roku jest to prawnie chroniony zabytek w tym przepięknym mieście. Jest to miejsce o znaczeniu uzdrowiskowym, w którym można zapisywać się na rozmaite zabiegi i kuracje. Mowa tutaj o kąpielach solankowych, krioterapii czy o kinezyterapii. Wybór jest naprawdę przeogromny.

Fontanna w Sopocie 

W Sopocie możemy również podziwiać przepiękną fontannę, która zlokalizowana jest naprzeciw zakładu balneologicznego. W fontannie zawarta jest woda solanka oraz w 4,5% bromkową i jodową. Wodę do fontanny pompuje się ze źródła św. Wojciecha. 

Kościół św. Jerzego 

Każdy, kto jest w Sopocie, z pewnością lubi zwiedzać zabytki oraz oglądać nowoczesne apartamenty w Sopocie. Nieodzownym elementem każdej podróży do Sopotu powinien być także kościół św. Jerzego. Jest on przepiękny nie tylko z zewnątrz, ale także w środku. Znajduje się w nim wiele przepięknych dekoracji, które cieszą oko. Kościół zlokalizowany jest w samym centrum Sopotu tuż przy ulicy Bohaterów Monte Casino. 

Artykuł powstał we współpracy z SopockieApartamenty.com