podróż

O czym należy pamiętać wybierając się w podróż

Informacje Podróże

Istnieje wiele sposobów na podróżowanie. Niektórzy wybierają drogie hotele i eleganckie restauracje, a inni organizują wypady backpackerskie. Backpacking to nic innego, jak podróżowanie z dużym plecakiem, w którym mamy wszystko, czego nam potrzeba. Taka forma podróży jest odpowiednia dla osób młodszych, które mają przerwę w nauce i chcą zwiedzać świat. Jest to doskonały sposób na to, aby oszczędzić trochę pieniędzy, mieć ciekawe przygody i po prostu zobaczyć kawałek świata. Udając się w podróż jako backpacker powinieneś zabrać ze sobą kilka przedmiotów, które w podróży okażą się niezbędne i lepiej o nich nie zapomnieć. Jakie to są przedmioty i dlaczego są aż tak przydatne? Każdy z nich potrafi zdecydowanie ułatwić życie!

Co zabrać w podróż jako backpacker?

Przede wszystkim w Twoim plecaku powinna znaleźć się butelka na wodę. Nie chodzi tutaj o zwykłą butelkę plastikową, jaka zostaje po wypiciu wody kupionej w markecie. Odpowiednia na podróż jest duża i solidna butelka wielokrotnego użytku, która szybko się nie zużyje. Najlepsze są butelki szklane ze specjalnymi osłonkami, które chronią ją przed stłuczeniem. Butelka na wodę pozwoli Ci nabrać wodę z dowolnego źródła wody pitnej, co jest bezpłatnym rozwiązaniem. Jeśli chcesz zwiedzać ciepłe kraje, w których łatwo się spocić od upału, wówczas taka butelka będzie zdecydowanie niezbędna. W innym wypadku będziesz musiał wydać majątek na kupowanie wody w sklepie, co nie ma większego sensu.

Innym ważnym w dalekiej podróży przedmiotem jest powerbank. Dzięki temu urządzeniu szybko naładujesz swój telefon komórkowy lub inne urządzenia elektroniczne ładowane przez USB. Istnieją powerbanki połączone z bateriami słonecznymi. Takie małe panele fotowoltaiczne mogą naładować Twój powerbank i sprawić, że przynajmniej w jakimś stopniu w czasie podróży będziesz niezależny energetycznie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które sprawi, że nie będziesz musiał cały czas szukać gniazdek z prądem, aby móc skorzystać z telefonu. Zabierz zatem ze sobą powerbank wzbogacony o małe panele fotowoltaiczne, tak aby żadna sytuacja w podróży nie była Ci straszna!

Kolejnym proponowanym zestawem do zebrania ze sobą w daleką podróż jest niezawodny szwajcarski scyzoryk. Chodzi oczywiście o komplet noży i otwieraczy, które można mieć ze sobą w jednym przedmiocie. Istnieje ogromna ilość takich scyzoryków, które mają swoje liczne warianty. Wszystko zależy od tego, gdzie masz zamiar się udać i w jaki sposób chcesz tam żyć. Ważne, abyś był maksymalnie przygotowany na każdą sytuację, jaka może Cię spotkać. Zastanów się zatem, czy potrzebujesz bardziej scyzoryka z ostrym nożem, czy może lepiej byłoby mieć pod ręką widelec. Z pewnością uda Ci się znaleźć i dobrać scyzoryk odpowiedni do swoich potrzeb.

Co warto przygotować przed podróżą

Oprócz wspomnianych wyżej przedmiotów do zakupu, warto jest przygotować także inne rzeczy. Przykładowo dobrze jest założyć kartę w banku, która umożliwi nam płacenie za granicą bez ponoszenia wysokich kosztów prowizji. Podobna sytuacja ma miejsce jeśli chodzi o naszego operatora telefonicznego, z którym warto spisać nową umowę.